Yoğun bakıma alınan Christoph Daum’dan ilk açıklama geldi! ‘Kemoterapim 2. kez başladı’

Türk futbolunda unutulmaz başarılara imza atan Christoph Daum, Fenerbahçe ziyareti sonrasında gittiği New York'ta yoğun bakıma alınmıştı. Bir süre sessizliğini koruyan Daum, akciğer kanseri tedavisi gördüğünü ve yoğun bakım sürecinin ardından ilk açıklamasını Alman Bild Gazetesi'ne yaptı.

Yoğun bakıma alınan Christoph Daum’dan ilk açıklama geldi! ‘Kemoterapim 2. kez başladı’

Fenerbahçe’yi ziyaret etmişti

Mayıs ayı başında İstanbul’a gelen Christoph Daum, bir Alman kanalının belgeseli için Türkiye’ye gelmiş ve Fenerbahçe’nin eski teknik direktörlerinden biri olarak Can Bartu Tesisleri’ni ziyaret etmişti. Daum, Fenerbahçe Stadyumu ve Fenerbahçe Müzesi’ni ziyaret etmenin yanı sıra teknik direktör Jorge Jesus, futbolcular ve çalışanlarla bir araya gelmişti.

“Bugün kemoterapim 2. kez başlıyor”

Fenerbahçe ziyaretinden sonra New York’a giden Daum, orada tedavi görmüştü. Köln’e özel bir uçakla dönerek tedavisine devam eden 69 yaşındaki teknik adam, Alman Bild Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Bugün kemoterapim ikinci kez başlıyor” dedi.

İlk kemoterapisini geçen sonbaharda tamamlamıştı

Daum’un tedavisinin birkaç hafta süreceği ve en az dört kemoterapi infüzyonu alacağı belirtildi. Tecrübeli teknik adam, geçen sonbaharda kemoterapinin ilk aşamasını tamamlamıştı.

Zatürre teşhisi kondu

New York’ta oğlu Jean-Paul’un mezuniyet partisine katılmak üzereyken nefes darlığı yaşayan Daum, hastaneye kaldırılmış ve zatürre teşhisi konulmuştu. Dört gün boyunca New York’ta tedavi gördükten sonra Pazartesi günü Köln’e dönen Daum, doktorunun tavsiyesi üzerine Köln’deki bir hastanede tedavi altına alındı.

“Her geçen gün daha iyiye gidiyorum”

Christoph Daum, son durumuyla ilgili olarak “Tüm ilaçlarımı aldım ve iyi beslendim. Her geçen gün daha iyiye gidiyorum. Bu hafta sonu tekrar spor yapmak istiyorum. Zor zamanlarda daima ayakta kalmak, kendini savunmak ve geleceğe olumlu bakmak önemlidir” ifadelerini kullandı.

Daum’un kariyeri

Christoph Daum, teknik direktörlük kariyerine Köln’de başladı ve daha sonra Stuttgart, Beşiktaş, Bayer Leverkusen, Austria Wien, Fenerbahçe, Eintracht Frankfurt, Club Brugge, Bursaspor ve Romanya Milli Takımı’nı çalıştırdı.

Türkiye kariyerinde Beşiktaş’la 1 Süper Lig, 1 Türkiye Kupası ve 1 Türkiye Süper Kupa şampiyonluğu yaşayan 69 yaşındaki teknik direktör, Fenerbahçe’de ise 2 Türkiye Kupası ve 1 Türkiye Süper Kupa şampiyonluğu kazanmıştır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli