Valerien Ismael’den İngiliz Basınına Beşiktaş İtirafı: Hayal Kırıklığı ve Ayrılık Süreci

Valerien Ismael, İngiliz basınına verdiği röportajda, Beşiktaş deneyimiyle hayal kırıklığı yaşadığını itiraf etti. Watford'a geçen Ismael, gelecek hedefinin Premier Lig'e çıkmak olduğunu belirtti. Türkiye'deki Beşiktaş deneyimini stresli ve yoğun olarak tanımlayan Ismael, Türk futbolunun fanatik olduğunu ve İstanbul'un harika bir şehir olduğunu ifade etti.

Valerien Ismael’den İngiliz Basınına Beşiktaş İtirafı: Hayal Kırıklığı ve Ayrılık Süreci

Beşiktaş JK

Kadro değeri : 148.75 mil. €
Detaylı İncele

Ismael, Watford’u tercih etme nedeni

Valerien Ismael, Watford’ı neden tercih ettiğini şu sözlerle anlattı: “Sadece Watford’da ya da İngiliz futbolunda değil, tüm Avrupa’da bu oldu. Menajerler için zor bir yıldı. Bazı takımlar dört menajer değiştirdi. Chelsea bile bu sezon bir sürü menajer ile çalıştı. Fransa ve Almanya’da da aynı. Beşiktaş’tan sonra birkaç takımla görüşme yaptım. Bazı teklifleri geri çevirdim. Gino Pozzo (Watford’un sahibi) ile görüştüm. Futbol hakkında konuşurken aynı fikirde olduğumuz hissine kapıldım.”

Beşiktaş deneyimi ve Türkiye hakkında düşünceler

Valerien Ismael, Türkiye’de Beşiktaş teknik direktörü olarak geçirdiği dönemi şöyle tanımladı: “Beşiktaş gibi bir kulüpte geçirilen bir yıl, tüm stres ve istekler nedeniyle başka bir kulüpteki 10 yıl gibidir. Harika bir fırsattı. Başka bir ülkeyi, başka bir kültürü ve kulübün büyüklüğünü tanımak, yapılacak en doğru şeydi.”

Fransız teknik adam, Türkiye hakkında ise şunları söyledi: “Ülke futbol konusunda çok fanatik. Futbol başta geliyor. Sonra aile, din ve diğerleri… Sokaklarda, her beş metrede bir taraftarlarla özçekim yapmadan özgürce hareket etmek çok zordu. İnsanların kulübe duyduğu sevgiyi hissediyorsunuz. İstanbul harika. Boğaz’da tekneyle, ailecek bir gezi yaptık.”

Dele Alli ve transfer süreci

Beşiktaş’ın sezon başında transfer ettiği Dele Alli hakkında konuşan Ismael, onunla verimli çalıştıklarını düşündüğünü ifade etti. Alli’ye güven vermeye çalıştıklarını belirten Ismael, onun yeniden seviyesini gösterebilecek yeteneğe sahip olduğunu söyledi. Ayrıca Ismael, Beşiktaş’ın transfer ettiği Nathan Redmond’ın da kaliteli ve yetenekli bir oyuncu olduğunu belirtti.

Ayrılık süreci ve duyguları

Valerien Ismael, Beşiktaş ile olan ayrılık sürecinden bahsederek büyük bir üzüntü yaşadığını itiraf etti. Taraftar, medya ve kulüpten gelen baskıyla başa çıkmanın zor olduğunu dile getiren Ismael, zamana ve sabra ihtiyaç olduğunu belirtti. Ancak, Beşiktaş’ta dostluklar kurduğunu ve oradaki insanların kendisine ve ailesine çok yardımcı olduğunu vurguladı.

Gelecek hedefi

Valerien Ismael, önümüzdeki sezon İngiltere Championship ekibi Watford’u Premier Lig’e çıkarmak için mücadele edeceğini belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli