TFF’den Kötü Haber: Kayserispor’un İtirazı Reddedildi ve Puanları Silindi

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Kayserispor'un Kulüp Lisans Kurulu kararına yaptığı itirazı reddetti ve bu kararın sonucunda Kayserispor'un 3 puanı silindi.

TFF’den Kötü Haber: Kayserispor’un İtirazı Reddedildi ve Puanları Silindi

Kayserispor

Kadro değeri : 29.25 mil. €
Detaylı İncele
                Süper Lig

Süper Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 20 Takım Rekor şampiyon : Galatasaray 23 kez
Detaylı İncele

Türkiye Futbol Federasyonu Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi çerçevesinde Süper Lig, 1. Lig ve 2. Lig’deki kulüplerin başvurularını sportif, altyapı, personel-idari, hukuki ve mali kriterlere göre değerlendiriyordu. Yapılan incelemeler sonucunda, Süper Lig’den Kayserispor, 1. Lig’den 4 takım ve 2. Lig’den 5 takım olmak üzere toplamda üçer puan silme cezasına çarptırıldı. Kayserispor’un Tahkim Kurulu’na yaptığı itiraz ise reddedildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kayseri Spor Futbol A.Ş.’nin, Kulüp Lisans Kurulu’nun 23.12.2022 tarih ve E.71 – K.2022/03 sayılı kararına yaptığı itiraz incelendi. Tahkim Kurulu’nun 24.03.2023 tarihli toplantısında yapılan müzakereler sonucunda;

  • Kayseri Spor Futbol A.Ş.’nin başvurusunun reddedilmesine ve kararın onaylanmasına,
  • Başvuranın, 24.03.2023 tarihli dilekçesi ve duruşmadaki beyanlarıyla erteleme talebinden vazgeçtiği için erteleme talebi hakkında karar verilmesine gerek olmadığına, oybirliğiyle karar verilmiştir.”

Bunun sonucunda Kayserispor, Süper Lig’de 46 puanla 9. sırada yer aldı.

İşte güncel puan durumu:

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli