TFF ve Double Pass, Türk Futbolunda Akademiler ve Oyuncu Gelişimi İçin İş Birliği Yapıyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Belçika merkezli Double Pass, Türk futbolunda oyuncu gelişimi ve potansiyelini optimize etme üzerine uzmanlaşmış bir firma, Türk futbolunda sağlıklı ve sürdürülebilir akademi modelleri oluşturmak için bir anlaşma imzaladı.

TFF ve Double Pass, Türk Futbolunda Akademiler ve Oyuncu Gelişimi İçin İş Birliği Yapıyor
                Süper Lig

Süper Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 20 Takım Rekor şampiyon : Galatasaray 23 kez
Detaylı İncele

Süper Lig Kulüplerine Akademi Zorunluluğu Getirildi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin de katıldığı imza töreninde, Süper Lig kulüplerinin artık bir akademiye sahip olmaları zorunlu hale getirildi. Büyükekşi, bir sonraki sezon 1. Lig kulüplerine de aynı zorunluluğu getireceklerini açıkladı.

Double Pass, FIFA ve UEFA ile İş Birliği Yapıyor

Double Pass, FIFA ve UEFA ile yaptığı eğitim ve denetleme çalışmalarıyla kendini ispatlamış bir firma. FIFA’nın güvenilir danışmanı olarak 6 kıtada 30 federasyona ve bin 500 kulübe hizmet veriyor.

Antrenörler, Kulüplerinde Uzman Antrenör Olarak Görevlendirilecekler

Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan antrenörler, kulüplerinde uzman antrenör olarak görevlendirilecekler. Kulüplerde futbol akademileri kurulacak ve 6 ay boyunca antrenörlerin ücretleri TFF tarafından karşılanacak. Antrenörler TFF tarafından denetlenecekler.

Akademilerden En Az 2 Futbolcu A Takıma Vermeli

Büyükekşi, akademilerin Türk futbolu için kritik öneme sahip olduğunu belirterek, her yıl en az 2 futbolcunun A takıma verilmesini beklediklerini söyledi. Milli takımın başarısının da bu projenin yürüyüşüne bağlı olduğunu belirtti.

Stopaj İadeleri Altyapı ve Amatörlere Harcanacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı ilgili kanunu değiştirerek stopaj iadelerini 5 gün içinde iade etmeyi kabul etti. Bu iadelerin altyapı ve amatörlere harcanması zorunlu hale getirildi. Bu sayede kulüpler ilave yükümlülüğe girmeden altyapılarına harcama yapabilecekler. Büyükekşi, Cumhurbaşkanı’na, Gençlik ve Spor Bakanı’na ve Hazine ve Maliye Bakanı’na destekleri için teşekkür etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli