TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüplere Uyarılarla Dolu Açıklamalarda Bulundu

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig'deki hakem eleştirileri ve federasyon ziyaretleri ile ilgili konuştu. Ankaragücü'nün Gençlik Geliştirme Programı'nı ziyaret eden TFF Başkanı, burada yaptığı açıklamalarda kulüplerin kendi kapısının önünü süpürmesi gerektiğini söyledi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüplere Uyarılarla Dolu Açıklamalarda Bulundu

Antrenör Eğitimleri Ücretleri TFF Tarafından Karşılanacak

TFF Başkanı, özellikle Süper Lig’deki takımların teknik sorumluları ve her takımdan 10 antrenörün eğitimlerini TFF’nin karşılayacağını açıkladı. Bu eğitimlerin ardından yapılacak akademi tesislerinin bütçesi de bu kaynaktan faydalanabilecek. Bu proje Türk futboluna büyük katkı sağlayacak.

Önümüzdeki Günlerde Ziyaret Edilecek Konular

TFF Başkanı, kadın futbolunu önemsediklerini ve takımlarına nasıl destek verebileceklerini araştırdıklarını belirtti. Ayrıca, doğuda çocuk yaşta evliliklerin önüne geçmek için eğitimlerin öne alınması gerektiğini söyledi.

Önemli Olan İyi Niyet

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, ziyaretlerin TFF’ye olumlu ya da olumsuz bir katkısı olmadığını ve TFF’nin kimseye etki edemeyeceğini belirtti. Kendi kapısının önünü süpürmesini istediği kulüplerin kendi futbolcuları ve teknik direktörleriyle ilgilenmeleri gerektiğini vurguladı.

Oyuncu Havuzunun Geliştirilmesi

Türk futbolunun oyuncu yetiştirme konusunda gelişmesi gerektiğini belirten TFF Başkanı, kulüplerin Ajax gibi her yıl A Takım’a en az 2 genç oyuncu vermeleri gerektiğini söyledi. 85 milyon nüfuslu Türkiye’de çok değerli oyuncuların çıkabileceğine inandığını belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli