Spor Toto 1. Lig Play-Off Tarihleri ve Detayları Açıklandı

Spor Toto 1. Lig Play-Off tarihleri açıklandı. İlk tur maçları 26 Mayıs'ta, ikinci tur maçları ise 31 Mayıs ve 4 Haziran'da oynanacak. Pendikspor doğrudan finale çıktı. Final maçı 8 Haziran'da yapılacak. Play-Off sonucunda Süper Lig'e yükselen 3. takım belirlenecek.

Spor Toto 1. Lig Play-Off Tarihleri ve Detayları Açıklandı
        1.Lig

1.Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 18 Takım Rekor şampiyon :
Detaylı İncele

1. Tur Maçları

Spor Toto 1. Lig’de play-off heyecanı 26 Mayıs Cuma günü başlayacak. Bu turda Bodrumspor A.Ş. ile Göztepe A.Ş. ve Sakaryaspor A.Ş. ile Eyüpspor karşı karşıya gelecek. Müsabakalar tek maç eleme usulüne göre oynanacak.

2. Tur Maçları

3. Tur’u geçecek olan takımlar, Play-Off 2. Turunda karşılaşacak. Bu turdaki maçlar ise 31 Mayıs Çarşamba ve 4 Haziran Pazar günleri oynanacak. Eşleşmeler, çift maç eleme usulüne göre gerçekleştirilecek.

Final Maçı

Play-Off’ta zirveye çıkmak için finale yükselmek gerekiyor. Pendikspor Futbol A.Ş., ligi 3. sırada tamamladığından dolayı doğrudan finale çıktı. Final mücadelesi ise 8 Haziran Perşembe günü oynanacak. Final maçının yapılacağı merkez daha sonra duyurulacak.

TFF 1. Lig Müsabakaları Statüsü

TFF 1. Lig’de çift devreli lig müsabakalarının ardından 3., 4., 5., 6. ve 7. sırayı alan takımlar, Süper Lig’e yükselecek 3. takımı belirlemek için Play-Off müsabakalarına katılır.

 • Ligde 3. olan takım doğrudan Play-Off finaline yükselir.
 • Ligde 4. olan takım ile 7. olan takım, 5. olan takım ile de 6. olan takım eşleşir. Bu müsabakalar tek maç eleme usulüne göre oynanır.
 • Eşleşmelerde normal süre berabere biterse, maç uzatma devrelerine gider. Uzatma devrelerinde de eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı atışlarıyla belirlenir.
 • İki tur sonunda tur atlamalar eşitse, gol sayılarına bakılır. Eşitlik burada da devam ederse, uzatma devreleri oynanır. Uzatma sonucunda da eşitlik bozulmazsa, penaltı atışları yapılır. Ligde 3. sırayı alan takımın finaldeki rakibi, bu müsabakalar sonucunda belirlenir.

Final müsabakası tarafsız bir sahada, tek maç eleme usulüyle oynanır. Normal süresi berabere sonuçlanırsa uzatma dakikaları verilir. Uzatma sonucunda da eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı atışlarıyla belirlenir. Kazanan takım, Süper Lig’e yükselen 3. takım olur.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli