Son Dakika: Arda Güler için Barcelona ve Real Madrid Arasında Büyük Rekabet

Son Dakika: Arda Güler için Barcelona ve Real Madrid Arasında Büyük Rekabet
Arda Güler
Arda Güler

Forma numarası : #24

Doğum tarihi/Yaş : 25 Şub 2005 (19)

Milli takım : Türkiye

Boy : 1,75 m

Mevki : On Numara

86

Karşılaşma

4.419

Dakika

23

Gol

25

Gol Asisti

6

Sarı Kart

-

Kırmızı Kart

7

Penaltı Golü

Barcelona, Arda için İlk Adımı Attı

Barcelona’nın yeni sportif direktörü Deco, Arda Güler’i transfer etmek için ilk ciddi adımı atan taraf oldu. Brezilya kökenli Portekizli futbol adamı, Fenerbahçe’ye Barcelona’nın teklifini iletmek için Türkiye’ye geldi. Katalan kulüp, Arda’nın serbest kalma bedeli olan 17.5 milyon Euro’nun yerine 22 milyon Euro ödemeye hazır olduğunu belirtti. Ancak, bu miktarın bir kısmını hemen ödeyip, Arda’nın bu sezonu Fenerbahçe’de geçirmesini önerdiler. Kalan tutar ise Arda Barcelona’da forma giymeye başladığında ödenecek.

Barcelona Arda’yı İkna Edemedi

Bununla birlikte, FANATİK’ten Yakup Çınar’ın haberine göre, Arda Güler, Barcelona ile yapılan görüşmeden sonra Katalan ekibine transferi konusunda ikna olmadı. Arda’nın hayalindeki takımın Real Madrid olduğu ve Madrid ekibinin ilgisinin olmaması durumunda daha alt seviye bir Avrupa kulübüne gitmeye sıcak baktığı bildirildi.

Real Madrid, Arda için Teklifini Yaptı

Barcelona’nın teklifinden memnun olmayan Arda Güler için Real Madrid de adım attı. İspanyol basınına göre, Madrid ekibi Arda için teklifini iletti. Real Madrid, Arda’nın serbest kalma bedeli olan 17.5 milyon Euro’yu üç taksitte ödemeyi teklif etti. El Mundo Deportivo’ya göre, Real Madrid’in teklifi; serbest kalma bedelinin 8 milyon 750 bin Euro’sunu peşin, bir sene sonra 4 milyon 375 bin Euro, ikinci senede de yine 4 milyon 375 bin Euro ödemeyi içeriyor. Ayrıca sözleşmede bir sonraki satıştan yüzde 20 payın da yer aldığı belirtildi.

Arda Güler’in önümüzdeki süreçte hangi takımı tercih edeceği büyük merak konusu. Her iki İspanyol devi de genç futbolcunun peşindeyken, Arda’nın kararı ve Fenerbahçe’nin bu transfer sürecindeki tutumu büyük önem taşıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli