Şenol Güneş, Beşiktaş’ın Fenerbahçe Maçındaki Performansını Değerlendirdi ve Giresunspor Maçına Odaklandıklarını Açıkladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Güneş'in açıklamalarında, derbi maçındaki ilk penaltı kararına yönelik eleştirileri ve takımının durumu hakkında bilgiler yer aldı.

Şenol Güneş, Beşiktaş’ın Fenerbahçe Maçındaki Performansını Değerlendirdi ve Giresunspor Maçına Odaklandıklarını Açıkladı

Beşiktaş JK

Kadro değeri : 148.75 mil. €
Detaylı İncele

Fenerbahçe

Kadro değeri : 196.93 mil. €
Detaylı İncele
                Süper Lig

Süper Lig

Kadro değeri : 973.20 mil. €
Lig genişliği : 19 Takım Rekor şampiyon : Galatasaray 24 kez
Detaylı İncele

Şenol Güneş’in açıklamaları arasında dikkat çeken noktalar şunlar:

“FENERBAHÇE MAÇINDAKİ İLK PENALTI İÇİN DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE PENALTI VERİLMEZ DİYORLAR”

Güneş, derbi maçında Fenerbahçe’nin kazandığı ilk penaltı kararına ilişkin eleştirilerde bulundu. Güneş, “Fenerbahçe maçındaki ilk penaltı için dünyanın hiçbir yerinde penaltı verilmez diyorlar. MHK Başkanı da konuşmuş zaten. VAR’da da görüldüyse gereğini yaparlar artık” dedi.

“ORTADA SUÇ OLDUĞUNU SÖYLEYEN BİR MHK BAŞKANI VAR. ORTADA BİR ÖLÜ VAR, BİR DE KATİL. O ZAMAN KATİLE GEREĞİ YAPILIR”

Güneş, VAR tartışmalarının çoğaltıcı etkisi olduğunu söylerken, MHK Başkanı Lale Orta’nın samimiyetine inandığını belirtti. Güneş, “Ortada suç olduğunu söyleyen bir MHK Başkanı var. Ortada bir ölü var, bir de katil. O zaman katile gereği yapılır” dedi.

“WELİNTON’UN ATILMASI BİZİM LEHİMİZE OLDU”

Güneş, Fenerbahçe maçında Welinton’un atılmasının takımlarına avantaj sağladığını belirtti. Güneş, “Welinton’un atılması bizim lehimize oldu. Bazen işler denk gidiyor. Futbolun güzel tarafı bu” dedi.

“FORVETLERİMİZ İYİ OLMADIĞINDA ORTA SAHAMIZLA KAZANACAĞIZ”

Güneş, takımındaki oyuncuların performanslarıyla ilgili de değerlendirmede bulundu. Güneş, Redmond, Masuaku ve Aboubakar’ın iyi performanslarına dikkat çekerken, Welinton’un iyi niyetli mücadelesinin yeterli olmadığını söyledi. Güneş, forvet oyuncularının daha iyi performans göstermeleri halinde takımlarının beş tane forveti olacağını belirtti. Güneş, “Forvetlerimiz iyi olmadığında orta sahamızla kazanacağız” dedi.

“MASUAKU BU HAFTA DA İYİ OYNADI”

Güneş, takımındaki oyuncuların performanslarıyla ilgili olarak Masuaku’nun bu hafta da iyi oynadığını belirtti. Güneş, oyuncularının beklentileri karşılamadıkları zaman takımın orta sahasıyla maçları kazanacaklarını ifade etti.

“TAKIMIN MORALİ VE HEYECANI İYİ”

Güneş, Giresunspor maçına da odaklandıklarını belirtirken, takımın moral ve heyecanının iyi olduğunu ifade etti. Güneş, “Geçmişi değiştiremeyiz ama gelecek maçlarda çok şey kazanabiliriz. Takımın morali ve heyecanı iyi” dedi.

“NKODOU’YLA HERHANGİ BİR SORUNUMUZ YOK”

Takımdaki sakat oyuncular hakkında da bilgi veren Güneş, Nkoudou’dan beklediklerini alamadıklarını belirtirken, oyuncuyla herhangi bir sorunlarının olmadığını söyledi. Güneş, “Rosier’in boynundaki rahatsızlığın iyiye gittiği söyleniyor. Saiss de yakınını kaybetmesinden olumsuz etkilendi. Nkoudou’dan beklediğimizi alamadık. Gitme durumu da var. Necip baba oldu, tebrik ediyorum. Salih’in dinlenmeye ihtiyacı vardı” diye konuştu.

“DEĞİŞİKLİKLER BAZEN TUTAR BAZEN TUTMAZ”

Güneş, takımının kadro oluşturma sürecinde olduğunu ifade ederken, değişikliklerin bazen tutacağını bazen de tutmayacağını belirtti. Güneş, “Benden önceki hoca da iyi ama bekleneni veremedi. Alınan oyuncular kötü değil. Bazen işler iyi gitmeyebilir. Geçmişten bugüne geldiğimizde benim dönemimde de bocaladık. Hem kadro oluşturuyoruz hem de takım birlikteliğini sağlamaya çalışıyoruz. Redmond’a sürekli şans verdik, katkıları oldu, Fenerbahçe maçında final yaptı. Değişiklikler bazen tutar bazen tutmaz” şeklinde konuştu.

Şenol Güneş, takımının hedefleri hakkında da konuştu. Güneş, takımın amacının rakibe üstünlük kurarak maçları kazanmak olduğunu söylerken, geçtiğimiz maçta bu hedeflerini gerçekleştirdiklerini belirtti. Güneş, “İyi bir oyun, sadece futbola odaklanan bir takım, daha önce konuştuğumuz birçok parametrenin gerçekleştiği bir maç oldu. Hatalarımız da doğrularımız da var. Oyunun sahibi Beşiktaş oldu. Amacımız rakibe üstünlük kurarak maçları kazanmak, geçtiğimiz maç bu gerçekleşti” diye konuştu.

Son olarak, Güneş’in açıklamalarında takımının kadro durumu hakkında da bilgiler yer aldı. Güneş, takımdaki sakatlık ve cezalar nedeniyle Welinton, Dele Alli ve Taylan Antalyalı’nın Giresunspor maçında forma giyemeyeceğini açıkladı.

Şenol Güneş’in açıklamaları, Beşiktaş taraftarları ve futbolseverler tarafından merakla takip ediliyor. Beşiktaş, Giresunspor maçında alacağı sonuçla şampiyonluk yolunda önemli bir adım atmayı hedefliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli