Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: “Görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız”

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Spor Toto 1. Lig'in 30. haftasında Pendikspor ile oynanan maçın ardından açıklamalarda bulundu. Samsunspor, maça 10 kişiyle başlamasına rağmen rakibini 4-2 mağlup ederek galibiyetle ayrıldı.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım: “Görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız”

Samsunspor

Kadro değeri : 33.10 mil. €
Detaylı İncele
                1.Lig

1.Lig

Kadro değeri : 112.70 mil. €
Lig genişliği : 20 Takım Rekor şampiyon :
Detaylı İncele

Önce rakibi sonra hakemi yendik

Başkan Yıldırım, maç sonrası yaptığı değerlendirmede, hakem kararlarına sitem ederek, “Söyleyecek kelime bulamıyorum. Sözün bittiği bir geceyi yaşadık. Hakemler için bir şey söylemiyoruz. Ama bugün öyle bir hakem vardı ki sahada, yapmadığını bırakmadı. Samsunspor’un bu maçı berabere kalması veya yenilmesi için. Ben her zaman takımıma söylüyorum. Sadece rakip takımları yenmekle iş bitmiyor. Hakemleri de yenmek zorundayız. Eğer şampiyon olmak istiyorsak. Bugün öyle bir maç oynadık. Biz önce rakibi sonra hakemi yendik. 10 kişi kaldık, aslanlar gibi mücadele ettik” dedi.

Bu ligde noktayı koyduk

Galibiyetin tüm şehri bayram yerine çevirdiğini belirten Başkan Yıldırım, “Ben açık ve net söylüyorum. Bu 10 kişiyle 4-2 ezerek yendiğimiz maç, bizim şampiyonluğumuzun ilanıdır. Artık bu saatten sonra Samsunspor’un başka hiçbir şeyi kalmadı. Evimizdeki en zor maçımızı oynadık ve rakibimiz inatçı çıktı. Duyduk 100 bin TL gibi bir prim var bu maçta. Ama bizim çocuklar cevabı direkt sahada verdi. Ben zaten Zeki’nin attığı 3. golde kendimi kaybettim. Bir anda bütün stad, hepimiz inanılmaz mutlu olduk. Bu çocukları, bu şehir günlerce alkışlasın. Bu şehri bayram yaptılar. Hocama teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir taktik savaşı sergiledi. Çok güzel değişiklikler yaptı ve inanılmaz oynadık. Yapılması gerekeni yaptı oyuncular ve bugün biz bu ligde noktayı koyduk artık. Bugün 63 puanımız var. 2 tane de oynanmamış maçla 69. Bizi 74, 75 kurtarır” şeklinde konuştu.

Tüm şehir, artık şehri kırmızı beyaza boyasın

Başkan Yıldırım, şampiyonluk kutlamaları için hazırlıkların başladığığını da sözlerine ekledi. “Tüm şehir, artık şehri kırmızı beyaza boyansın. Çünkü 7 Mayıs’ta biz Atakum’da bir şenlik yapacağız. Bodrum maçından sonra şehirde herkese açık bir kutlama yapacağız. Sefo kardeşimiz de gelerek destek verecek. Belki 20 Mayıs’ta tekrar stadyumda Samsun’a yakışır bu liglerde görülmemiş bir şampiyonluk kutlaması yapacağız” diye konuştu.

Başkan Yıldırım’ın açıklamaları, Samsunspor taraftarları arasında büyük bir sevinç ve heyecan yarattı. Şehir, takımın şampiyonluğu için heyecanla beklemeye başladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli