Quaresma, Beşiktaş İçin Şok Sözler: “Futbolu Bırakmaya Niyetim Yok”

Quaresma, Beşiktaş İçin Şok Sözler: “Futbolu Bırakmaya Niyetim Yok”

“Kendimi İyi Hissettiğim Sürece Futbol Oynarım”

39 yaşındaki Quaresma, futbolu henüz bırakmadığını ve aktif olarak antrenman yaptığını belirtti. “Futbol yaşamımda kendimi iyi hissetmediğim an bırakırım. Ancak henüz böyle bir niyetim yok.” dedi.

Beşiktaş Taraftarıyla Sürekli İletişimde

Türkiye’deki günlerinden ve Beşiktaş taraftarlarıyla olan iletişiminden de bahseden Portekizli yıldız, “Türkiye’den ayrılsam da Beşiktaş taraftarları ile hala iletişim içindeyim. Sosyal medyada en çok Beşiktaşlılar ile görüşüyorum.” şeklinde konuştu.

Şenol Güneş’e Övgüler

Beşiktaş’ta Şenol Güneş ile çalıştığı dönemleri hatırlatan Quaresma, Güneş’in hedefleri ve şampiyonluklara endekslenen yapısı nedeniyle onunla çalışmanın çok keyifli olduğunu söyledi.

“Beşiktaş’tan Başka Hiçbir Takımda Oynamam”

Aynı zamanda başka takımlardan teklif aldığını ancak “Beşiktaş’tan başka hiçbir takımda oynamam” yanıtını verdiğini belirten Quaresma, bu düşüncesinde hala ısrarcı olduğunu ifade etti.

Beşiktaş’ın Kadrosuna Dair Değerlendirmeler

Gelecek sezon hedeflerinin arasında şampiyonluk olan bir takımda yer almak istediğini ve bunun Beşiktaş olabileceğini belirtirken, Beşiktaş’ın kadrosunu “olağanüstü yeteneklere sahip” olarak nitelendirdi.

Kasımpaşa’ya Transfer Olma Süreci

Quaresma, Beşiktaş’tan Kasımpaşa’ya transfer sürecinde yaşananları da açıkladı ve “Beşiktaş’tan ayrılmadım. Kasımpaşa’ya da eski yönetim yolladığı için gittim. Ama yüreğim her zaman Beşiktaş’ta kaldı.” dedi.

Derbilerde Sahada Olma Arzusu

Fenerbahçe ve Galatasaray ile oynanan derbi maçları izlediğini belirten Quaresma, bu karşılaşmalarda sahada olabilmeyi isterdiğini söyledi.

Beşiktaş’ın Önemli İsimleri Üzerine Yorumlar

Quaresma, Vincent Aboubakar ve Cenk Tosun gibi futbolcuların etkileyici performanslarına özellikle değinerek, “Vincent Aboubakar-Cenk Tosun ikilisi… Sadece Türkiye değil Avrupa’da öylesine güçlü forvete sahip takım az. Beşiktaş bu ikiliden yana çok şanslı.” yorumunda bulundu.

Şenol Güneş İle Şampiyonlar Ligi Yorumu

Şampiyonlar Ligi’nde düzenlenen final hakkında da konuşan Quaresma, Şenol Güneş’in finalde olması durumunda daha heyecanlı bir maç izlenebileceğini belirtti.

Ailem İstanbul’a Aşık

Quaresma, ailesinin İstanbul’u sevdiğini ve oğlunun Ricky’nin Türkçe’yi çok iyi konuştuğunu söyledi. Ayrıca Ricky’nin şu anda Portekiz’de minikler takımında futbol oynadığını ekledi.

Quaresma’nın Şampiyonluk Geçmişi

Futbol yaşamında birçok önemli başarılara imza atan Quaresma’nın en dikkat çekenlerinden birkaçı, Portekiz Milli Takımı ile 2016’da kazandığı Avrupa Şampiyonluğu, Beşiktaş ile 2015-16 ve 2016-17 sezonlarında kazandığı Süper Lig Şampiyonlukları ve Chelsea ile kazandığı 2009 FA Cup’tır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli