Nicolas Anelka, Fenerbahçe’nin 2006’da Kaçan Şampiyonluğunda Christoph Daum’u Suçluyor

Fenerbahçe'nin eski golcüsü Nicolas Anelka, 2006'da kaçan Süper Lig şampiyonluğunda teknik direktör Christoph Daum'un kendisini yedek bırakmasının büyük bir etkisi olduğunu belirtti.

Nicolas Anelka, Fenerbahçe’nin 2006’da Kaçan Şampiyonluğunda Christoph Daum’u Suçluyor

2005/06 sezonunda son haftaya kadar Galatasaray ile şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, Denizlispor ile 1-1 berabere kalarak Süper Lig zaferini ezeli rakibine bırakmıştı. Anelka, Haber Global’e yaptığı açıklamada, Daum’un kendisini o maçta yedek tutmasının sürpriz bir karar olduğunu söyledi.

Anelka, “2006’da Denizlispor’la oynadığımız şampiyonluk maçında Daum’un Nobre’yi tercih etmesine şaşırdım. Şampiyonluğun gitmesinde de bunun etkisi var. Maçtan bir gün önce Fransa Milli Takımı kadrosu açıklandı, o kadroda yoktum. Hocanın da bundan etkileneceğimi düşündüğü için böyle bir karar aldığını düşünüyorum.” dedi.

Eski yıldız oyuncu, Fenerbahçe’ye olan sevgisinden dolayı başka teklifleri reddettiğini de dile getirdi: “Fenerbahçe’ye dönebilmeyi çok isterim. Çin’den ayrıldığım dönemde Fenerbahçe’ye gelmek istedim ve Fenerbahçe’nin büyük rakiplerinden biri bana teklifte bulunmuştu ancak Fenerbahçe’ye olan sevgimden dolayı bunu reddettim.”

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli