Marsilya Teknik Direktörü Igor Tudor için Sürpriz İddia

Galatasaray'ın eski teknik direktörü ve şu anda Marsilya'da başarılı bir dönem geçiren Igor Tudor, Juventus'un teknik direktör koltuğu için sürpriz bir aday olarak ortaya çıktı.

Marsilya Teknik Direktörü Igor Tudor için Sürpriz İddia

Tudor’un Verona ve Marsilya’daki Başarılı Performansı

2017’de Galatasaray’ı çalıştıran Hırvat teknik adam, daha sonra İtalya Serie A ekibi Udinese’nin ve Verona’nın teknik direktörlüğüne getirildi. Verona’da harikalar yaratan Tudor, takımı küme düşme tehlikesinden alarak ligi 53 puanla dokuzuncu sırada tamamladı.

2022/2023 sezonunda Marsilya’nın teknik direktörü olarak açıklanan Tudor, Fransız ekibini 28 hafta sonunda topladığı 59 puanla Paris Saint-Germain’in yedi puan gerisinde ikinci sırada tuttu.

Avrupa Devi Juventus İçin Igor Tudor İddiası

Tudor’un Verona ve Marsilya’daki başarılı performansı, Avrupa’nın dev kulüplerinin dikkatini çekti. Hırvat basınından alınan bilgilere göre, Juventus, Hırvat teknik adama teknik direktörlük koltuğunu emanet edebilir.

Mevcut teknik direktör Massimiliano Allegri’nin, kulüpte yaşanan belirsizlik nedeniyle ayrılma kararı alması durumunda, yönetimin ilk tercihi Igor Tudor olacak.

Marsilya’da Başkan Pablo Longoria, 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunan 44 yaşındaki teknik adamın takımdan ayrılmasını istemiyor. Ancak, Juventus’un cazip teklifleri ile Tudor’un bu sürpriz transferi gerçekleşebilir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli