Manisa Futbol Kulübü Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Gençlerbirliği Maçını Değerlendirdi

Manisa Futbol Kulübü, Spor Toto 1. Lig’in 30. haftasında evinde Gençlerbirliği'ni konuk etti. Maçı 2-1 kazanan Manisa Futbol Kulübü'nün teknik direktörü Yalçın Koşukavak, maç sonrası basın toplantısında konuştu.

Manisa Futbol Kulübü Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Gençlerbirliği Maçını Değerlendirdi

Manisa FK

Kadro değeri : 9.93 mil. €
Detaylı İncele

Gençlerbirliği SK

Kadro değeri : 7.53 mil. €
Detaylı İncele
                1.Lig

1.Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 18 Takım Rekor şampiyon :
Detaylı İncele

İki Bölümden Oluşan Bir Oyun

Koşukavak, maçı değerlendirdiği konuşmasında “İki bölümden oluşan bir oyundan bahsetmek gerekiyor. Oyunun ilk yarısı çok ön alan baskıları yapamadık. Topu 3. bölgede tutamadık, etkisiz bir oyun oynadık.” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Değişikliği İle Oyun Değişti

Koşukavak, ikinci yarıda yaptıkları oyuncu değişikliği ve ön alan baskıları ile oyunu tamamen ele geçirdiklerini belirtti. Ayrıca, “2-1 olmadan önce de 3-4 pozisyonumuz var. Orada da skoru alabilirdik.” dedi.

Genç Oyuncuların Performansı

Manisa Futbol Kulübü Teknik Direktörü, takımda genç oyuncuların performanslarının inişli çıkışlı olduğunu ve repertuarlarının dar olduğunu söyledi. Ayrıca, “Oyunu iki yönlü oynayamadığımız sürece zaman zaman bundan önceki maçlarda da böyle şeyler oldu. Bazı bölümler varız, bazı bölümler yokuz.” şeklinde konuştu.

Zorlu Maçlar ve Genç Oyuncuların Eğrileri

Koşukavak, ligin sonuna doğru yaklaştıkça zorluk derecesi artan maçlar olduğunu ve bu baskı ile başa çıkmanın kolay olmadığını vurguladı. Ayrıca, “Eğer genç oyuncularınız varsa haftalık eğrileri, maçlardaki performans eğrileri dalgalı oluyor. Bunlar da zamanla bu tecrübeleri edinecekler.” dedi.

Sonuç olarak, Manisa Futbol Kulübü Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, maç sonu açıklamalarında “Bugün kazandığımız için mutluyuz.” ifadelerini kullanarak, Gençlerbirliği’ne de bundan sonraki maçlarında başarılar diledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli