Kulüpler Birliği Toplantısı: Gaziantep FK ve Hatayspor Maçlarına Karar Verilecek

Kulüpler Birliği Toplantısı: Gaziantep FK ve Hatayspor Maçlarına Karar Verilecek
                Süper Lig

Süper Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 20 Takım Rekor şampiyon : Galatasaray 23 kez
Detaylı İncele

Kulüpler Birliği toplantısı tamamlandı ve Gaziantep FK ile Hatayspor’un ligden çekilmesi sonrası oynanan maçların sayılıp sayılmayacağı konusu ele alındı. Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, toplantı sonrası önemli açıklamalar yaptı.

Kabul Edilebilir Argümanlar Söz Konusu

Toplantıya 12 kulüp katılırken, 7 kulüp bir görüşü, 4 kulüp ise başka görüşü savundu. Hatayspor ise görüş bildirmekten kaçındı. Koç, 31 Mart’a kadar görüşlerini Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) ileteceklerini belirtti. İki alternatifin de artıları ve eksileri bulunuyor. Birinci alternatif, tescil olan maçlar kalsın ve sonrakiler hükmen mağlup olsun. Bu, sadece Süper Lig’e değil, tüm alt liglere de uygulanacak. Maçların hiçbir şekilde sayılmaması gerektiğini savunanların da kabul edilebilir argümanları olduğunu ifade etti.

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç: TFF’ye Görüşler Sunulacak

Ali Koç, 17 kulüp yazılı görüş verecek ve bunları TFF’ye sunacaklarını belirtti. İlkesel karara göre, 3’te 2’lik birlik sağlanması gerektiğini, ancak kulüplerin görüşlerini TFF’ye ileteceklerini ve TFF’nin ne karar alacağını bekleyeceklerini ifade etti. Ne karar alınırsa, kulüpler olarak anlayışla karşılayacaklarını belirtti.

Play-Off Tartışması

Koç, medyada yer alan play-off tartışmalarına da değinerek, sezonun 3’te 2’sinin bitmiş olması nedeniyle play-off kararı almanın doğru olmayacağını söyledi. Böyle radikal bir değişikliğin mantıklı olup olmadığı konusunda ise emin olmadığını dile getirdi.

Bu önemli toplantı sonrası, 31 Mart’a kadar kulüplerin görüşlerinin TFF’ye iletilmesi ve ardından TFF’nin kararını açıklaması bekleniyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli