Kocaelispor, Şampiyonluk Coşkusuyla Kutlamalar Yaptı

TFF 2. Lig'in son haftasına bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Kocaelispor, binlerce taraftarıyla birlikte kupa sevincini yaşadı. Geçtiğimiz yıl TFF 1. Lig'e düşen ve bu sezon tekrar yükselen Kocaelispor, uzun vadeli başarı için yapılanmaya yönelik sinyaller verdi.

Kocaelispor, Şampiyonluk Coşkusuyla Kutlamalar Yaptı

Kocaelispor

Kadro değeri : 9.58 mil. €
Detaylı İncele
                2.Lig Kırmızı

2.Lig Kırmızı

Kadro değeri : 25.88 mil. €
Lig genişliği : 18 Takım Rekor şampiyon :
Detaylı İncele

Kocaelispor, TFF 2. Lig’de şampiyon olarak TFF 1. Lig’e yükseldi ve binlerce taraftarıyla birlikte kupayı kaldırdı. Şampiyonluk kutlamaları, Sekapark’ta gerçekleştirildi. Takım, tam kadro halinde teknik ekip ve yöneticilerle birlikte Sekapark Otel’den üstü açık otobüsle hareket ederek halkı selamladı. Kocaelispor, büyük bir ilgiyle karşılanarak birkaç dakikalık konvoyun ardından kutlama alanı olan Sekapark Uçurtma Tepesi’ne ulaştı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Yalçın Orhan da kutlamalara katıldı. Kulüp başkanı Engin Koyun, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve binlerce Kocaelispor taraftarıyla birlikte madalya töreninde sahneye çıkarak coşkuyu paylaştı. Ardından, kupa birlikte havaya kaldırıldı.

Engin Koyun: “Artık Bütün Olumsuzlukları Kenara Bırakıyoruz”

Kupa töreninde konuşan Kocaelispor Kulüp Başkanı Engin Koyun, “Kocaeli sizi canı gönülden tebrik ediyoruz. Bugünlere hep birlikte geldik. Emek veren herkesi tebrik ediyorum. Kocaelispor’u hak ettiği yere getirmek için adım adım ilerliyoruz. Bu fırsatı bize sunan taraftarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum. Futbol takımımız, teknik heyetimiz ve taraftarımızla birlikte bu başarıya imza attık. Her başarının arkasında bir mimar vardır. Şehrimizin geleceği için gece gündüz çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, bu başarının mimarıdır. Engin Koyun tek başına başarmadı, birlikte başardık. Bugünden itibaren bütün olumsuzlukları geride bırakıyoruz. Bu şehir en iyisini hak ediyor, Süper Lig’i hak ediyor. İnşallah bunu da yaşayacağız. Kocaelispor’u nereden aldık, nereye getirdik. Kocaeli’yi Türkiye milli takımının kamp merkezi haline getireceğiz. Bu hikaye bugün burada başladı, burada sonlanmayacak. Hepimizin birbirine ihtiyacı var. Sabır istiyorum sizden. Birbirimize sahip çıkalım. Şampiyonluğumuz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Tahir Büyükakın: “Kocaelispor Zarar Görmesin Diye Tribüne Gelmedim”

Koyun’un ardından konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Kocaelispor’un en zor zamanlarında elimi ve gönlümü taşın altına koydum. Kocaelispor, siyaset malzemesi yapılmamalı. Kocaelispor başarılı olursa Büyükşehir Belediye Başkanı olarak destek veririm, siyaseten nemalanır diye zarar verilmeye çalışıldı. Ben hiçbir zaman konuşmadım. Hep şunu söyledim; Kocaelispor üzerinden siyaset yapılmasına izin vermeyin. Siyasetçileri efendi efendi kenarda oturtun. Sadece Kocaelispor’un zarar görmemesi için maçlara bile gelmedim. Kocaelispor üzerinden elimizi hiçbir zaman çekmedik. En büyük tehlike, Kocaelispor için birliğimizin, beraberliğimizin bozulmasıdır. Zor zamanlarda takıma sahip çıkma birliğimizi bozmadan devam etmesini rica ediyorum. Söz veriyorum, Kocaelispor için elimi taşın altına koymuşum zaten. Kızılyıldız borçlarıyla ilgili süreçte bunu yaptık. Ama siyasi nedenlerle değil. Kocaelispor’un desteklenmesi, Süper Lig’de yer alması, tekrar Avrupa kupası kazanması gerekiyor. Kocaelispor, sağlam bir planlama, güçlü alt yapı ve tesislerle 15 yıllık bir süreçte Avrupa ve dünya çapında başarılı bir kulüp haline getirilebilir” dedi.

Fırat Gül: “Kocaelispor, Hak Ettiği Şampiyonluğu Kazandı”

Kutlamaların ardından Kocaelispor Teknik Direktörü Fırat Gül, İHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Gül, “Sezon başında ‘Şampiyon olacağız’ dedim. Zaman zaman bunu hatırlattım; ‘Sözümüz söz’ dedim. Bu sözü gerçekleştirdik. Bugün Kocaelispor, hak ettiği şampiyonluğu kazandı. İleride ikinci liglerde kupa kaldırmak zorunda kalmayacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli