Kevin De Bruyne’nin Şanssızlığı Sürüyor: Manchester City’nin Yıldızı Yine Devam Edemedi

İstanbul'da Inter ile karşılaştıkları UEFA Şampiyonlar Ligi Finali'nde Kevin De Bruyne, yaşadığı sakatlık nedeniyle ilk yarıda oyundan çıkmak zorunda kaldı. Belçikalı yıldız, 2021 yılında da sakatlık yaşadığı final maçında kenara gelmişti ve şimdi bir kez daha aynı durumla karşı karşıya kaldı.

Kevin De Bruyne’nin Şanssızlığı Sürüyor: Manchester City’nin Yıldızı Yine Devam Edemedi
Kevin De Bruyne
Kevin De Bruyne

Forma numarası : #17

Doğum tarihi/Yaş : 28 Haz 1991 (33)

Milli takım : Belçika

Boy : 1,81 m

Mevki : On Numara

611

Karşılaşma

46.292

Dakika

149

Gol

254

Gol Asisti

56

Sarı Kart

-

Kırmızı Kart

7

Penaltı Golü
Phil Foden
Phil Foden

Forma numarası : #47

Doğum tarihi/Yaş : 28 May 2000 (24)

Milli takım : İngiltere

Boy : 1,71 m

Mevki : Sağ Kanat

312

Karşılaşma

20.216

Dakika

108

Gol

66

Gol Asisti

10

Sarı Kart

-

Kırmızı Kart

-

Penaltı Golü

Manchester City

Kadro değeri : 1.37 milyar €
Detaylı İncele

Inter Milan

Kadro değeri : 717.55 mil. €
Detaylı İncele

Sakatlık Nedeniyle Oyuna Devam Edemedi

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşen UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nde Manchester City ve Inter karşı karşıya geldi. İki takım da ilk yarıda istedikleri fırsatları bulmakta zorlanırken, Manchester City, yıldızı Kevin De Bruyne’yi kaybederek büyük bir sıkıntı yaşadı.

De Bruyne, ilk yarıda yaşadığı sakatlık sonrasında kendini yere bıraktı. Tedavi edildikten sonra denemesini yapan Belçikalı yıldız, 36. dakikada kenara gelerek yerini Phil Foden’a bıraktı.

Geçmişte de Benzer Bir Durum Yaşanmıştı

2021 yılında Manchester City, Chelsea ile final maçında karşılaşırken Kevin De Bruyne, Antonio Rudiger ile çarpışması sonucu oyuna devam edememiş ve gözyaşları içinde kenara gelmişti. Hastanede yapılan kontrollerde, Belçikalı yıldızın burnunun kırıldığı tespit edilmişti. Ayrıca beyin sarsıntısı yaşadığı da ortaya çıkmıştı. De Bruyne, 1-0 kaybedilen final sonrasında hayal kırıklığını ifade eden bir paylaşım yapmıştı.

İngiliz basını, İstanbul’daki final öncesinde Kevin De Bruyne’nin Chelsea’ye karşı oynanan maçtaki kötü anılarını unutmak istediğini haberlerle duyurmuştu. Ancak Belçikalı yıldız, İstanbul’daki finalde yaşadığı sakatlık nedeniyle oyuna devam edememiş oldu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli