İsmet Taşdemir, Bodrumspor’un oyununu geliştirmek istediklerini ve hakem performansından şikayetçi olduklarını söyledi

İsmet Taşdemir, Bodrumspor’un oyununu geliştirmek istediklerini ve hakem performansından şikayetçi olduklarını söyledi

Bodrum FK

Kadro değeri : 8.78 mil. €
Detaylı İncele

Erzurumspor FK

Kadro değeri : 3.58 mil. €
Detaylı İncele
                1.Lig

1.Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 18 Takım Rekor şampiyon :
Detaylı İncele

Bodrumspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Spor Toto 1. Lig’in 28. haftasında sahalarında Erzurumspor FK ile golsüz berabere kaldıkları maçın ardından basın toplantısı düzenledi. Taşdemir, maçın genelinde takımının istediği oyunu oynayamadığını söyledi. Ancak 10 kişi kaldıktan sonra oyuncularının iyi reaksiyon gösterdiğini ve iyi kapandıklarını belirtti.

Mağlubiyet serisini kırdıkları için aldıkları bir puanın iyi geldiğini ifade eden Taşdemir, bundan sonraki maçlarda eski oyunlarını oynamaya çalışacaklarını sözlerine ekledi. Ancak hakem performansından da memnun olmadığını belirten Taşdemir, aynı pozisyonlarda farklı kararlar verilmesinin haksızlığa sebep olduğunu dile getirdi.

İşte İsmet Taşdemir’in açıklamalarından öne çıkanlar:

Oyunumuz istediğimiz gibi değildi

“Özellikle son haftalarda istediğimiz sezon başından beri oynadığımız oyunu oynamakta güçlük çekiyoruz. Hoca değişikliğinden sonra çok farklı reaksiyon gösteren bir rakiple oynadık. Çok da iyi başlayamadık ama 10 kişi kaldıktan sonra bütün kafamızda kurduğumuz düzenimiz her şey değişti. Maalesef ona göre farklı bir plan uygulamak zorunda kaldık. 10 kişi kaldıktan sonra çok daha iyi oynadı oyuncu kardeşlerim. İyi reaksiyon verdiler, düşündüğümüz gibi de oldu. İyi kapanıp 10 kişi kaldıktan sonra pozisyona girebilmekti derdimiz. Bunu da başardık ama bulduğumuz pozisyonları atamadık.”

Mağlubiyet serisini kırdığımız için bu puan iyi geldi

“Son dakikalarda da yiyebilirdik ama 3 haftanın sonunda mağlubiyet serisini kırdığımız için bu puan bize iyi geldi diyebilirim. Bundan sonraki maçlarda biraz daha eski oyunumuzu oynamaya gayret edeceğiz.”

Hakem performansından memnun değilim

“Hakemi bugün iyi bulmadım. Beni kabul etmediğim şey aynı pozisyonlarda çok farklı yorumlar yapıp çok farklı kararlar verebiliyorlar. Genelde pozisyonlar aynı kararlar farklı. İnşallah onu düzeltebilirler. Bu ligimizi bu hakemlerle sürdüreceğiz yapacak bir şey yok. İyi oldukları olduğu zamanda, kötü oldukları zamanda olacak. Bugün de hakemler kötü günlerindeydi. Özellikle yediğimiz kırmızı kartta rakip oyuncunun karının kızardığını ve darbe geldiğini söylemişti. O darbe daha maçın başında gelmişti. Orayı kaçırdı, dolayısıyla maçın başında olan bir darbeye o pozisyonda yemiş gibi kırmızı kart verdi. Hakemlerimizin iyi olmasını istiyoruz. Benim tek istediğim şey, kararları aynı olsun. Aynı pozisyonlar farklı karar vermesinler.”

Bodrumspor’da Hoca Değişikliği Sonrası Farklı Reaksiyonlar

İsmet Taşdemir, maçta rakiplerinin farklı bir reaksiyon gösterdiğini belirterek, hoca değişikliğinden sonra takımın oyununda da güçlük çektiklerini ifade etti. Ancak oyuncularının 10 kişi kaldıktan sonra iyi reaksiyon gösterdiğini ve maçın sonunda bir puanı kurtardıklarını söyledi.

Hakem Performansı Tartışmaları

Taşdemir, hakem performansından memnun olmadığını belirterek, aynı pozisyonlarda farklı kararlar verilmesinin haksızlığa sebep olduğunu dile getirdi. İyi performans sergileyen hakemlerin olduğu zamanlarda da kötü performans sergiledikleri zamanlarda da aynı şekilde davranmaları gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli