Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi 3. turdaki rakibi belli oldu

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi 3. turdaki rakibi belli oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu kuraları çekildi. Galatasaray, ikinci turda Zalgiris’i elemesi durumunda bir üst turda Ludogorets Razgrad – Olimpija Ljubljana eşleşmesinin galibiyle karşı karşıya gelecek.

Galatasaray, Zalgiris’e elenmesi halinde ise UEFA Avrupa Ligi 3. Eleme Turu’nda Kİ Klasvik – BK Hacken eşleşmesinin kaybedeni ile karşı karşıya gelecek.

GALATASARAY’IN RAKİPLERİNİ TANIYALIM

Ludogorets Razgrad

Ludogorets Razgrad, Bulgaristan’ın en başarılı futbol kulübü. 1945 yılında kurulan kulüp, 21 kez Bulgaristan Ligi, 20 kez Bulgaristan Kupası ve 2 kez Bulgaristan Süper Kupası kazandı. Ludogorets, son yıllarda Avrupa’da da başarılı bir grafik çiziyor. 2014 yılında Şampiyonlar Ligi grup aşamasına yükselen kulüp, 2017 yılında da UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına yükseldi.

Ludogorets’in en önemli oyuncuları Bernard Tekpetay, Kiril Despodov, Anton Nedyalkov, Pipa ve Nonato.

Olimpija Ljubljana

Olimpija Ljubljana, Slovenya’nın en başarılı futbol kulübü. 1911 yılında kurulan kulüp, 23 kez Slovenya Ligi, 22 kez Slovenya Kupası ve 14 kez Slovenya Süper Kupası kazandı. Olimpija, son yıllarda Avrupa’da da başarılı bir grafik çiziyor. 2019 yılında UEFA Avrupa Ligi grup aşamasına yükselen kulüp, 2021 yılında da UEFA Konferans Ligi grup aşamasına yükseldi.

Olimpija’nın en önemli oyuncuları Timi Max Elsnik, Marcel Ratnik, Matevz Vidovsek ve Svit Seslar.

Galatasaray’ın şansı nedir?

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Ludogorets Razgrad veya Olimpija Ljubljana ile eşleşmesi Galatasaray için zor bir eşleşme. Ancak Galatasaray, kadrosunda kaliteli oyunculara sahip ve bu zorlu eşleşmeyi geçme şansı var.

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasına yükselmesi, kulüp için önemli bir gelir kaynağı olacak. Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasına yükselmesi durumunda en az 20 milyon euro gelir elde edecek.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli