Fikstür Programı Adaletsizliği: Ankara Keçiörengücü Teknik Sorumlusu Maç Programını Eleştiriyor

Ankara Keçiörengücü Teknik Sorumlusu Hamdi Yılmaz, Spor Toto 1. Lig'in 29. haftasında Pendikspor'a 2-1 yenildikleri maçın ardından üç günde bir maç oynamalarının zorluğuna dikkat çekti. Yılmaz, maç programını düzenleyenlerin adaletsizlik yaptığını belirterek, "Bu maç programını koyanlarda bir adaletsizlik söz konusu" dedi.

Fikstür Programı Adaletsizliği: Ankara Keçiörengücü Teknik Sorumlusu Maç Programını Eleştiriyor

Ankara Keçiörengücü

Kadro değeri : 6.20 mil. €
Detaylı İncele
                1.Lig

1.Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 18 Takım Rekor şampiyon :
Detaylı İncele

Maçta 10 kişi kaldıkları halde iyi mücadele ettiklerini vurgulayan Yılmaz, rakiplerinin sekiz gün dinlendiğine dikkat çekti. Yılmaz, “Burada hiç faulle alakası olmayan bir yerde faul çalınıp, üstelik aynı şekilde kornerin çalınmasıyla yediğimiz golle beraber sahadan mağlup olarak ayrılıyoruz. Aslanlar gibi oynayan tüm futbolcularımı kutluyorum. Fakat üç günde bir maç oynamanın zorluğunu da biz çekmiş bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Keçiörengücü, Fikstür Programını Eleştiriyor

Ankara Keçiörengücü, Spor Toto 1. Lig’in 29. haftasında deplasmanda Pendikspor ile karşı karşıya geldi. Ancak maçtan yenilgiyle ayrılan Keçiörengücü Teknik Sorumlusu Hamdi Yılmaz, üç günde bir maç oynamanın zorluğuna dikkat çekti. Yılmaz, maç programını düzenleyenlerin adaletsizlik yaptığını savundu.

Pendikspor’a 2-1 Yenildiler

Maçta 10 kişi kalmalarına rağmen iyi mücadele ettiklerini ifade eden Yılmaz, rakiplerinin sekiz gün dinlendiğine dikkat çekti. Ancak maçta alınan yenilgiyi haksız bulduklarını da dile getirdi. Yılmaz, “Burada hiç faulle alakası olmayan bir yerde faul çalınıp, üstelik aynı şekilde kornerin çalınmasıyla yediğimiz golle beraber sahadan mağlup olarak ayrılıyoruz” şeklinde konuştu.

Keçiörengücü Futbolcularını Kutladı

Keçiörengücü Teknik Sorumlusu Hamdi Yılmaz, maçta aslanlar gibi oynayan tüm futbolcularını kutladı. Yılmaz, takımın üç günde bir maç oynamanın zorluğunu çektiğini belirtirken, oyuncularının mücadelesinden gurur duyduğunu ifade etti.

Fikstür Tartışmaları Devam Ediyor

Spor Toto 1. Lig’de fikstür tartışmaları devam ediyor. Keçiörengücü Teknik Sorumlusu Hamdi Yılmaz’ın açıklamaları da bu tartışmalara bir örnek teşkil ediyor. Özellikle kısa aralıklarla maç oynayan takımların yorgunluğu ve sakatlık riski artarken, uzun süre dinlenen rakiplerle karşılaşan takımların dezavantajlı duruma düştüğü düşünülüyor. Fikstür programının adaletli bir şekilde düzenlenmesi ise önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli