Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, Galatasaray’a Sert Yanıt Verdi ve Derbi Hakem Atama Tartışmasını Ele Aldı

Fenerbahçe'nin Nisan ayı Olağan Yüksek Divan Kurulu toplantısında konuşan genel sekreter Burak Kızılhan, Galatasaray ile yaşanan sorunlara sert yanıt verdi. Kızılhan, Galatasaray'ın yaptığı algı ve manipülasyonların ayyuka çıktığını söyledi. Ayrıca, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç arasındaki derbiye hakem atama tartışmasına da değindi. İşte detaylar:

Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, Galatasaray’a Sert Yanıt Verdi ve Derbi Hakem Atama Tartışmasını Ele Aldı

Fenerbahçe

Kadro değeri : 196.93 mil. €
Detaylı İncele

Galatasaray

Kadro değeri : 200.60 mil. €
Detaylı İncele
                Süper Lig

Süper Lig

Kadro değeri : 973.20 mil. €
Lig genişliği : 19 Takım Rekor şampiyon : Galatasaray 24 kez
Detaylı İncele

Fenerbahçe’de Kızılhan’dan Galatasaray’a Sert Yanıt

Fenerbahçe’nin genel sekreteri Burak Kızılhan, Nisan ayı Olağan Yüksek Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Galatasaray ile yaşanan sorunlara sert yanıt verdi. Kızılhan, Galatasaray’ın yaptığı algı ve manipülasyonların ayyuka çıktığını belirterek, “Her taşın altından onlar çıkıyorlar. Başkanımızın, TFF ile görüşmesi için kıyamet kopardılar. ‘Derbi hakemini belirlemeye gitti’ diye manipülasyon yaptılar. Sürekli hakemler ve TFF’yi baskı altına almaya çalışıyor, sürekli Fenerbahçe’yi hedef gösteriyorlar.” dedi.

Henüz Bir Şey Bitmiş Değil

Kızılhan, ayrıca Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda hedeflerinin doğrultusunda ilerlediklerini belirtti ve “Henüz bir şey bitmiş değil. Bu hafta her şey netleşecek.” diye konuştu.

Beşiktaş ve Fenerbahçe Arasındaki Derbi Hakem Atama Tartışması

Hafta başında Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç arasında derbiye hakem atama tartışması yaşanmıştı. İddiaya göre, her iki başkan da derbi maçta Ali Şansalan’ın atanmasını istemişti. Ancak, daha sonra Beşiktaş, iddiayı yalanladı ve Fenerbahçe’nin de herhangi bir talepte bulunmadığını açıkladı.

Sonrasında ise Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi ziyaret ederek, Şansalan’ın atanmasından rahatsızlık duyduklarını bildirdi. Bu olaylar sonrasında Beşiktaş, ‘Türk futboluna pusu kültürünü getirenlere geçit yok’ başlıklı bir bildiri yayınlayarak, hakem atamaları konusunda endişelerini dile getirdi.

Kızılhan, Lale Orta’nın Hakemlerle İlgili Açıklamalarına Değindi

“Bu sezon tüm ülkenin konuştuğu 2 maç oldu. Biri Sivasspor-Galatasaray maçı, diğeri ise Adana Demirspor-Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe’yi kolladığı iddia edilen Lale Orta, hakemler ile ilgili açıklamalarında bu maçlara değinmedi. Biz bunu sorduğumuzda kendisinden önce yapılan atamalar sebebiyle bu maçlara değinmediklerini söyledi. Aklımızla alay etmeyin.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli