Fenerbahçe, Brezilyalı Yıldız Tete ile Görüşmelere Başladı

Fenerbahçe, Brezilyalı Yıldız Tete ile Görüşmelere Başladı
Tetê
Tetê

Forma numarası : #20

Doğum tarihi/Yaş : 15 Şub 2000 (24)

Milli takım : Brezilya

Boy : 1,75 m

Mevki : Sağ Kanat

185

Karşılaşma

10.744

Dakika

43

Gol

29

Gol Asisti

16

Sarı Kart

-

Kırmızı Kart

5

Penaltı Golü

Fenerbahçe, bonservisi elinde olan Brezilyalı yıldız Tete ile görüşmelerine yeniden başladı. Tete’nin menajeri Pablo Bueno, İngiltere’den istediği teklifi alamayınca Fenerbahçe yönetimine yeniden başvurdu. Tete ve Bueno, görüşmeler için Türkiye’ye geldi.

Fenerbahçe’nin kanat transferi arayışlarında, yaklaşık 10 gün önce gündemine aldığı Tete’nin menajeri Pablo Bueno, oyuncusuna İngiltere’den bir takım bulmak amacıyla bu ülkeye gitmişti. Ancak istediği teklifi alamayınca, Fenerbahçe yönetimine geri döndü ve Tete’nin hâlâ ilgileniliyorsa görüşebileceklerini belirtti. Fenerbahçe yönetimi, Tete ve Pablo Bueno’yu İstanbul’a davet etti.

Brezilyalı yıldız ve menajeri dün Türkiye’ye geldi. Fenerbahçe, 23 yaşındaki futbolcu için ödeyebilecekleri rakamları belirleyip teklifi sundu. Tete ve Bueno, Türkiye’de bir süre tatil yapacak ve aynı zamanda aldıkları tüm teklifleri değerlendirecekler. Tete’nin kısa süre içerisinde yeni takımıyla ilgili kararı verip, açıklaması bekleniyor.

Tete, geçen sezonun ilk yarısını Lyon’da, ikinci yarısını ise Leicester City’de kiralık olarak geçirdi. Oyuncunun piyasa değeri 25 milyon Euro.

Tete’nin neden bonservisli olarak geldiği ise ilginç bir duruma dayanıyor. Aslında Shakhtar’ın oyuncusu olan Tete, Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle FIFA’nın düzenlemesi sonucunda 2024’ün haziranına kadar sözleşmesini askıya alma hakkını kullanmış ve bonservisini eline almıştı. Shakhtar, bu karara karşı çıksa da CAS, FIFA’nın değişikliğini kabul etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli