Efsaneler Şehri Karagümrük’te Bir Yeni Efsane: Fabio Cannavaro

Efsaneler Şehri Karagümrük’te Bir Yeni Efsane: Fabio Cannavaro

Pirlo’yla Yollar Ayrıldı, Yeni Teknik Direktör Arayışları Başladı

Bir önceki sezon başında Andrea Pirlo ile anlaşma sağlayarak tüm dikkatleri üzerine çeken Karagümrük, sezon sonuna yaklaşırken İtalyan teknik adamla yollarını ayırdı. Bu ayrılık sonrasında yeni teknik direktör arayışlarına başlayan İstanbul ekibi, futbol dünyasında adı efsaneler arasında anılan bir başka isme yönelmiş durumda.

Futbol Dünyasının Efsane İsimleri Karagümrük’ün Gündeminde

Pirlo’nun ardından takımın başına getirilecek isim konusunda geniş çaplı bir arayış içine giren Fatih Karagümrük, bir dönem futbol dünyasında büyük izler bırakan yıldızları teknik direktörlük koltuğu için düşünüyordu. Hollanda futbolunun efsane ismi Edgar Davids ile görüşmeler yapıldığı öne sürülürken, İtalyan teknik adamlar da kulübün listesinin başında yer alıyordu.

Cannavaro ile Anlaşma Sağlandı

Gianluca Di Marzio’nun haberine göre Fatih Karagümrük, son olarak Benevento’yu çalıştıran ve 2006 yılında Ballon d’Or kazanan Fabio Cannavaro ile yeni teknik direktörlük görevi için anlaşma sağladı. Cannavaro’nun teknik direktörlük kariyerinde Guangzhou, Al-Nassr ve Tianjin Quanjian gibi önemli takımlarda görev aldığı biliniyor.

Resmi İmza Yakında Atılacak

Efsane futbol adamı Cannavaro ile anlaşma sağlanırken, tecrübeli İtalyan’ın yakın zamanda İstanbul’a gelerek resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor. Fatih Karagümrük’ün, yeni sezon öncesi bu önemli adımı, taraftarlar arasında heyecan ve beklenti yarattı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli