Dursun Özbek, Volkan Demirel’e Yaptığı Teklifi Açıkladı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, basın toplantısında gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Özbek, depremzedelere yardım amacıyla Stuttgart ile bir hazırlık maçı yapacaklarını duyurdu. Ayrıca Başkan Özbek, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'e yaptığı teklifle ilgili konuştu.

Dursun Özbek, Volkan Demirel’e Yaptığı Teklifi Açıkladı

Galatasaray

Kadro değeri : 200.60 mil. €
Detaylı İncele

Hatayspor

Kadro değeri : 17.98 mil. €
Detaylı İncele

Deprem bölgelerine destek sağlamak için yeni başlatılan bağış kampanyası kapsamında ilk etapta 1 milyon Euro yardım yapılacak. Özbek, depremzedelere yardımların devam edeceğini ve lig sezonunun sonunda Hatayspor ile yardım maçı yapabileceklerini belirtti. Ayrıca Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ile de görüştüklerini ifade eden Özbek, bölge insanları için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

“Bu İşi Sadece Devlete Bırakmamalıyız”

Özbek, Türkiye ve Türkiye’yi seven insanlara seslenerek deprem felaketini unutmamaları gerektiğini söyledi. Özbek, zaman içinde acıların derinliğinin unutulabileceğini ancak bu felaketin öyle kolay unutulacak bir acı olmadığını ifade etti. 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği ve 11’den fazla şehrin harap olduğu gerçeğini hatırlatan Özbek, devletin gerekeni yaptığını ancak bu işin sadece devlete bırakılmaması gerektiğini belirtti. Sivil toplum kuruluşlarının bu gibi durumlar için var olduğunu söyleyen Özbek, Galatasaray Kulübü olarak deprem bölgesindeki insanların yaralarının sarılmasına kadar yardımlarına devam edeceklerini açıkladı. Özbek ayrıca Bakü’ye giderek yardım toplamak amacıyla maç yaptıklarını ve bu etkinlikten elde ettikleri hasılatı deprem bölgesine göndereceklerini belirtti. Bundan sonra da Stuttgart ile Almanya’da bir maç yapacaklarını ve elde edilecek geliri deprem bölgesine yönlendireceklerini dile getirdi.

“TFF’de Volkan Demirel ile Karşılaştım”

Özbek, Hatay ile iletişim halinde olduklarını ve planlamalar yapıldığını ifade etti. Hatayspor ile maç yapma fikrine değinen Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu’nda Volkan Demirel ile bir araya geldiğini söyledi. Özbek, Volkan Demirel’e aynı teklifi yaptığını ancak Demirel’in “Sporcularımızın hepsi gitti” dediğini aktardı. Bunun üzerine Özbek’in “Sporcu olması önemli değil, birilerini bul ve Hatayspor forması giydir. Bölge insanına moral olsun” şeklinde konuştuğunu belirtti. Özbek, bölge insanları için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını vurguladı.

“Galatasaray Türkiye’dir”

Özbek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın depremzedeleri İstanbul’a getirerek futbolcularla karma bir maç yapma teklifinde bulunduğunu ve Galatasaray olarak bu çağrıya olumlu yanıt verdiklerini söyledi. Özbek, Galatasaray’ın Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu ve bunun beraberinde bazı sorumlulukları olduğunu belirtti. Deprem bölgesindeki çocukların sevinçlerini gözlemlediğini, televizyonda futbolcularla birlikte top oynadıklarını ve futbolculara sarıldıklarını ifade eden Özbek, Galatasaray’ın Türkiye’nin acılarına ortak olduğunu ve kulüpteki herkesin bu acılara duyarlı olması gerektiğini söyledi.

Icardi Sorusu!

Mauro Icardi, takımlarının önemli bir oyuncusu olduğunu belirten Özbek, geleceğiyle ilgili görüşlerini başka bir toplantıda açıklayacağını ifade etti. Bugünkü konularının deprem bölgelerinin yaralarının sarılması olduğunu belirtti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli