Christoph Daum: Fenerbahçe’nin Şampiyon Olma İhtimali Yüksek

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Christoph Daum, Can Bartu Tesisleri'ni ziyaret etti ve burada bir Alman kanalı tarafından çekilen belgesel kapsamında Fenerbahçe'de geçirdiği günlerini ve en özel anılarını paylaştı. Ziyareti sırasında şampiyonluk yarışına da değinen Daum, "Fenerbahçe'nin şampiyon olma ihtimali fazlasıyla yüksek" dedi.

Christoph Daum: Fenerbahçe’nin Şampiyon Olma İhtimali Yüksek

Fenerbahçe

Kadro değeri : 202.25 mil. €
Detaylı İncele
                Süper Lig

Süper Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 20 Takım Rekor şampiyon : Galatasaray 23 kez
Detaylı İncele

Daum, Fenerbahçe’de iki dönem teknik direktörlük yaptı ve toplamda 2 Süper Lig (2003-2004 ve 2004-2005) ve 1 Türkiye Kupası (2009) kazandı. Can Bartu Tesisleri’nde Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki tarafından karşılanan Daum, teknik direktör Jorge Jesus, teknik ve idari kadro, futbolcular ve çalışanlarla bir araya geldi. Tesis gezisi sırasında Daum, eski öğrencisi ve şu anki Fenerbahçe’nin teknik menajeri Mehmet Aurelio ile de görüştü.

Daum, Fenerbahçe TV’ye yaptığı açıklamada, “Fenerbahçe benim hayatımın bir parçası. Aynı zamanda burası benim ikinci evim. Burada çok güzel, çok harika anılarım oldu. Daima kendimi aile üyesi gibi hissettim. Hem yönetimle hem de burada çalışanlarla, buradaki herkesle büyük bir aileydik. Herkesin düşüncesini toplayıp tek bir bedenle hareket ediyorduk. Bu çok önemli, çünkü bunu futbolda sürekli bulamıyorsunuz” dedi.

“Taraftarlar Fenerbahçe Sevgisini Kalpten Hissediyorlar”

Fenerbahçe Kulübü’nün taraftarların olduğunu vurgulayan Daum, “Ne herhangi bir şirkete ne herhangi bir oyuncuya ne herhangi bir başkana. Bu kulübün efsane başkanlarından Aziz Yıldırım ile çalışmıştım. Şimdi Ali Koç başkanlık yapıyor. Ali Koç’un başkanlığından dolayı da bu kulüp kendini şanslı ve mutlu hissetmeli. Taraftarlar Fenerbahçe sevgisini kalpten hissediyorlar. Bu hissiyatı kötü zamanlarda da ortaya koyuyorlar. Taraftarlar takımlarının her daim yanında oluyorlar ve bana göre de şampiyonluğu hak ediyorlar” şeklinde konuştu.

“Fenerbahçe’nin Şampiyon Olma İhtimali Fazlasıyla Yüksek”

Daum, şampiyonluk yarışına da değinerek, “Dün Beşiktaş-Galatasaray derbisini izledim. Galatasaray’ın mücadele ettiğini görüyorum ve onların aşması gereken mücadele ettikleri problemler söz konusu. Dün Beşiktaş’ın daha güçlü bir oyun ortaya koyduğunu gördüm. Fenerbahçe’nin geriden gelmesi küçük bir avantaj olabilir. Son maçlar şampiyonluk mücadelelerinde çok büyük önem arz eder. Durum değişebilir, umuyorum ki Fenerbahçe bu yıl şampiyonluğu kazanır. Şunu da söylemeliyim. Şu an şampiyonluk Fenerbahçe’nin elinde değil. Galatasaray’ın puan kaybetmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli