Boluspor Teknik Sorumlusu Ahmet Görkem Görk, Sakaryaspor Maçının Ardından Oyun Planını Açıkladı ve Aldıkları Bir Puanla Yetindiler

Boluspor Teknik Sorumlusu Ahmet Görkem Görk, Spor Toto 1. Lig'in 34. haftasında deplasmanda Sakaryaspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu. Görk, aldıkları puanın önemine vurgu yaparak, karşılaşmanın detaylarına da değindi.

Boluspor Teknik Sorumlusu Ahmet Görkem Görk, Sakaryaspor Maçının Ardından Oyun Planını Açıkladı ve Aldıkları Bir Puanla Yetindiler

Boluspor

Kadro değeri : 6.33 mil. €
Detaylı İncele

Sakaryaspor

Kadro değeri : 2.49 mil. €
Detaylı İncele
                1.Lig

1.Lig

Kadro değeri : 112.70 mil. €
Lig genişliği : 20 Takım Rekor şampiyon :
Detaylı İncele

Önemli Deplasmanı Başarıyla Tamamladık

Basın toplantısında konuşan Görk, çok önemli bir deplasmana geldiklerini belirterek, önceden belirli bir süre çalışmalar yaptıklarını söyledi. Rakibin daha çok isteyeceğini ve kendi taraftarı önünde büyük bir baskı yaratacağını öngördükleri için hazırlıklarını buna göre yaptıklarını ifade etti. Görk, maç sonucunda aldıkları bir puanın da önemli olduğunu vurguladı.

Oyun Planı: İkinci Hamle Olarak Hücum Etmek

Boluspor’un hedefinin, rakibin baskısını kırmak ve ikinci hamle olarak hücum etmek olduğunu belirten Görk, geçiş oyunuyla ikinci bölgede ciddi savunma yapmaya çalıştıklarını, özellikle dirençli ve iki kuvvetli orta saha ile oynamaya çalıştıklarını açıkladı. Nalepa’ya baskı yapmak ve dikine fazla oynatmamak için çaba gösterdiklerini de söyleyen Görk, Ümit’in uzun vuruşları için özel çalışmalar yaptıklarını ve hızlı dönen toplarla sahipsiz topları alabileceklerini biliyorlardı.

Net Fırsatları Değerlendiremedik

İlk yarıda planlarını gerçekleştirdiklerini belirten Görk, ikinci yarıda ise geçiş oyunlarının daha fazla olduğunu söyledi. İlk 15 dakikada iki tane net fırsatlarının olduğunu ve bu fırsatları iyi değerlendiremediklerini ifade etti. Maçın sonuna doğru ise üç-dört tane daha net pozisyon yakaladıklarını söyleyen Görk, iki büyük camianın güzel bir mücadelesine sahne olan maçta umarım her iki takımın da istediği sonucu alacağını dile getirdi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli