Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımının tarihi bir zafer elde ettiği Fenerbahçe maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımının tarihi bir zafer elde ettiği Fenerbahçe maçı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş JK

Kadro değeri : 148.75 mil. €
Detaylı İncele

Maçın yıldızı Redmond

Kara Kartal’ın ilk yarıda 1-0 geriye düştüğünü ve ikinci yarıya da kötü başladığını belirten Güneş, 51. dakikada Welinton’un kırmızı kart görmesiyle daha da zorlu bir mücadele vermek zorunda kaldıklarını ifade etti. Ancak oyuncularının kompakt oynadığını ve enerjilerini boşa harcamadıklarını belirterek, maçı kazanmalarının sebebini bu faktörlere bağladı.

‘Şans da yardım etti’

Güneş, Fenerbahçe taraftarının müthiş desteğine rağmen rakip takımın desteği olsa da, eksik de kalsanız, geriye de düşseniz kazanmanın mümkün olduğunu söyledi. Ancak bunun yanı sıra şans faktörünün de yardımcı olduğunu ifade eden Güneş, takımının galibiyetinden dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

‘Kazanmasan da futbolun güzellikleri var’

Ligin kalanının da çok önemli olduğunu kaydeden Güneş, “Futbol adına doğrular var, doğru yerde işler doğru yapıldığı zaman kazanmasan da futbolun güzelliklerini yapmış olursun. Herkes aynı duyguları paylaştı, gireni çıkanı hepsi iyi oynadı. İnşallah devamı gelir” ifadelerini kullandı.

‘Tayyip Talha, onu oynatmadığımı düşünsün’

Güneş, maçın ilk devresinde sakatlanarak oyundan çıkan ve çapraz bağ kopmasından şüphe edilen genç stoper Tayyip Talha Sanuç hakkında da açıklamalarda bulundu. İnşallah Talha’nın düzeleceğini ve yeniden sahalara döneceğini söyleyen Güneş, “Dinlenme olarak kabul etsin. Futbolun içinde ağır sakatlıklar var, Cenk de yaşadı bunları. 3-4 ay gecikmeli olacağını ya da benim onu oynatmadığımı düşünsün, dinlensin biraz” yorumunu yaptı.

Şenol Güneş’in açıklamalarıyla birlikte, Beşiktaş’ın tarihi Fenerbahçe zaferi ve maçın yıldızı Nathan Redmond’un performansı futbolseverler tarafından da büyük bir ilgiyle takip edildi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli