Beşiktaş, Gazprom ile Dev Sponsorluk Anlaşması İçin UEFA Onayını Aldı

Beşiktaş Futbol Kulübü, Rus enerji şirketi Gazprom ile stat sponsorluğu anlaşması için heyecanla beklemeye başladı. Siyah-beyazlılar, bu hafta içerisinde dev şirketle gerçekleştirecekleri görüşmeleri hızlandıracak. Anlaşma, UEFA tarafından da onaylanmış durumda.

Beşiktaş, Gazprom ile Dev Sponsorluk Anlaşması İçin UEFA Onayını Aldı

Beşiktaş JK

Kadro değeri : 143.45 mil. €
Detaylı İncele

Vodafone ile olan stat isim hakkı anlaşmasının süresi sona ermek üzere olan Beşiktaş, yeni bir sponsor arayışına girmiş durumda. Uzun bir süredir Rus enerji devi Gazprom ile görüşmeler yürüten siyah-beyazlılar, bu hafta içinde anlaşmanın son şeklini belirleyecek. Taraflar arasında yapılacak olan anlaşmanın süresi, 3+2 yıl olarak planlanırken, bu anlaşma sayesinde Beşiktaş’ın kasasına 3 yıl içerisinde 60 milyon Euro girmesi bekleniyor. 3 yılın sonunda ise kalan 2 yıl için yeniden müzakerelere başlanacak.

UEFA’dan Onay Geldi

Beşiktaş, Ukrayna’daki savaş nedeniyle Rusya’ya yönelik uygulanan yaptırımlar sebebiyle, bu anlaşma için UEFA’nın görüşünü de almış durumda. UEFA, kendi düzenlediği turnuvalarda statın isminin Beşiktaş Park olarak kalacağını ve Gazprom ile yapılan anlaşmanın herhangi bir engel teşkil etmediğini açıkladı.

Türk Telekom Stadyumu’ndan Vodafone Park’a: Stat İsim Hakkı Anlaşması Yenileniyor

Beşiktaş Futbol Kulübü, Vodafone ile olan stat isim hakkı anlaşmasının sona ermek üzere olduğunu duyurdu. Bu durum, siyah-beyazlıları yeni bir sponsor arayışına itti. Uzun süredir görüşmeler yürüttükleri Gazprom ile anlaşmaya varmayı hedefleyen Beşiktaş, bu adımıyla önemli bir dönüşümün de kapısını aralıyor.

Gazprom ile Beşiktaş Arasındaki Anlaşma: 3+2 Yıllık Büyük Bir Fırsat

Beşiktaş Futbol Kulübü’nün Gazprom ile gerçekleştireceği sponsorluk anlaşmasının süresi, 3+2 yıl olarak belirlendi. Bu anlaşma, hem sportif başarılarına katkı sağlamayı hedefleyen hem de maddi anlamda kulübü güçlendirecek bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Anlaşmanın ilk 3 yılında Beşiktaş’ın kasasına 60 milyon Euro girmesi beklenirken, kalan 2 yıl için ise yeniden müzakereler yapılacak.

UEFA’nın Onayı: Beşiktaş’ın Stat İsmi Değişmeyecek

UEFA, Beşiktaş’ın Gazprom ile yapacağı anlaşmayı onayladığını duyurdu. UEFA’nın düzenlediği turnuvalarda Beşiktaş Park isminin korunacağı belirtilirken, Gazprom ile yapılan anlaşmanın herhangi bir engel oluşturmadığı vurgulandı. Bu onay, Beşiktaş’a hem sportif hem de ekonomik açıdan önemli bir ivme kazandıracak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli