Beşiktaş derbisi sonrası Joao de Deus Açıklamalarda Bulundu: Kafamızı kaldırmamız gerekiyor!

Süper Lig'in 27. haftasında Fenerbahçe, sahasında Beşiktaş'a 4-2 mağlup oldu. Maç sonrası yardımcı antrenör Joao de Deus, kaçan penaltının maçın kaderini değiştirdiğini belirtirken takımın ayağa kalkması için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Beşiktaş derbisi sonrası Joao de Deus Açıklamalarda Bulundu: Kafamızı kaldırmamız gerekiyor!

Fenerbahçe

Kadro değeri : 196.93 mil. €
Detaylı İncele

Maçın Kilit Anı: Kaçan Penaltı

Maçın kilit anının kaçan penaltı olduğunu ve kafalarını kaldırmaları gerektiğini belirten Deus, “Bana göre maçı değiştiren kilit an, kaçırdığımız penaltıydı. Penaltı kaçtıktan sonra takım taktiksel olarak biraz konsantrasyonunu kaybetti. Rakibimiz de her kalemize geldiğinde gol buldu. Maça iyi başlamıştık, iyi bir ilk yarı geçirdik. İkinci yarı tam tersiydi bizim için. Kötü bir performans sergiledik. Futbol bu. Yapmamız gereken sorumluluğu üstlenmek” dedi.

Ani Konsantrasyon Kaybının Sebebi

Şampiyonluk yarışındaki bir takımın ani konsantrasyon kaybının kaynağına ilişkin soruyu da yanıtlayan yardımcı antrenör, “Futbol bu, maç içinde bir anda yaşanan bir gelişme takımı olumsuz anlamda etkileyebiliyor konsantrasyon olarak. Bir açıklaması yok. Problemlerimizin neler olduğunu biliyoruz. İlk yarıda iyi bir takım ruhu sergiliyorduk ikinci yarı işler istediğimiz gibi gitmedi. Yapmamız gereken şey, ayağa kalkmak” dedi.

Perşembe Günü Maç Var

Mağlubiyet sonrası takımın ayağa kalkması için çalışmalarına devam edeceklerini söyleyen Deus, “Taraftarlarımızın mutsuzluğunu anlıyoruz. Bizler de mutsuzuz bu sonuçtan dolayı ama önümüzde başka maçlar var, perşembe günü bir maçımız var. Kafamızı kaldırmamız gerekiyor. Çalışmamız gerekiyor, önümüzdeki maçları kazanmamız gerekiyor. Bizlerin de motivasyonu tekrardan sağlayıp oynayacağımız maçları kazanmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli