Bandırmaspor Basın Sözcüsü Tutuklandı: Olayın Detayları

Bandırmaspor Basın Sözcüsü, oto kiralama dükkanı sahibine yapılan silahlı saldırıyla ilgili tutuklandı. Tutuklu sayısı 6'ya yükseldi. Saldırganın kaçışı güvenlik kamerasına yansıdı. Soruşturma devam ediyor.

Bandırmaspor Basın Sözcüsü Tutuklandı: Olayın Detayları

Bandırmaspor

Kadro değeri : 7.50 mil. €
Detaylı İncele
                1.Lig

1.Lig

Kadro değeri : 112.22 mil. €
Lig genişliği : 20 Takım Rekor şampiyon :
Detaylı İncele

Oto Kiralama Dükkanında Silahlı Saldırı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde, bir oto kiralama dükkanı sahibi olan Gürcan Güler, iş yerinde silahlı saldırıya uğradı. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, tutuklu sayısı 6’ya yükseldi.

Saldırı Anı Güvenlik Kamerasında

Saldırının güvenlik kamerasına da yansımasıyla birlikte kaçan şüpheli N.A. ile olayın azmettiricisi olduğu iddia edilen Bandırmaspor eski yöneticisi ve mevcut basın sözcüsü B.Ö. ile 2 kardeşi tutuklandı.

Olayın Detayları ve Tutanaklar

Olay, 19 Nisan tarihinde Bandırma’nın 17 Eylül Mahallesi Hacı Keşfettin Caddesi’nde meydana geldi. Gürcan Güler, iş yerinde otururken, başında kask bulunan bir kişi içeri girerek motosikletini kapının önüne park etti. Şüpheli, “Araç var mıydı, abi sizde?” diye sordu. Güler’in “Bayram içinse maalesef kalmadı” cevabı üzerine, şüpheli “Nasıl kalmadı, araç yok mu?” diyerek cebindeki tabancayı çıkararak Güler’e üç el ateş etti. İki mermi sandalyenin koluna, bir mermi ise masadaki deftere isabet etti. Güler saldırıdan yara almadan kurtuldu. Şüpheli motosikletiyle olay yerinden kaçtı ve bu anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Gözaltına Alınan Şüpheliler ve Tutuklamalar

Polis ekipleri, ihbar üzerine olay yerine giderek iş yerini ve çevredeki güvenlik kameralarını inceledi. Kamera kayıtlarından saldırıyı gerçekleştiren kişilerin bölgede önceden keşif yaptıklarını ve Güler’i takip ettiklerini belirledi. E.Ö. ve A.Ö. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından E.Ö. tutuklandı, A.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bandırmasporlu Eski Yönetici ve Gözaltına Alınan Kişiler

Polis, soruşturmayı derinleştirerek Bandırmaspor eski yöneticisi B.Ö. ve C.K. isimli kişiyi, Gürcan Güler ile arazi anlaşmazlığı nedeniyle aralarında dava bulunması sebebiyle gözaltına aldı. C.K. tutuklanırken, B.Ö. ise serbest bırakıldı.

Yeni Gözaltı ve Tutuklamalar

Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma, “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla ilerlerken, kaçan N.A. isimli şüpheli dün avukatıyla birlikte polis merkezine teslim oldu. N.A.’nın ifadesinin ardından, eski Bandırmaspor yöneticisi ve basın sözcüsü B.Ö. ile kardeşleri A.Ö. ve A.Ö. savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı. 4 şüpheli, savcılık sorgularının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece “kasten öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu tutuklamayla birlikte soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 6’ya yükseldi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli