Aziz Yıldırım’dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a Tarihi Çağrı: Olağanüstü Genel Kurula Git ve Güven Tazele

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a tarihi bir çağrıda bulunarak olağanüstü kongreye gitmesini istedi ve sert eleştirilerde bulundu. İşte Aziz Yıldırım'ın Ali Koç'a yönelik açıklamaları:

Aziz Yıldırım’dan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a Tarihi Çağrı: Olağanüstü Genel Kurula Git ve Güven Tazele

Fenerbahçe

Kadro değeri : 202.25 mil. €
Detaylı İncele

“Beni ve Arkadaşlarımı Hayali Bir Düşman Olarak Görmekten Vazgeçin”

Aziz Yıldırım, Ali Koç’un olağanüstü genel kurul hakkındaki açıklamalarına cevap vermek amacıyla yazılı bir açıklama yaptı. Yıldırım, görev yaptığı dönemlerde böylesine ağır travmalar yaşandığında olağanüstü genel kurul veya adaylık konusunda hiçbir açıklama yapmadıklarını belirtti. Ancak Ali Koç ve yönetiminin başarısızlığını gizlemek için Aziz Yıldırım’ı ve arkadaşlarını hayali bir düşman olarak gösterdiğini söyledi. Aziz Yıldırım, 20 yıl boyunca Fenerbahçe’ye başkanlık yaptığını ve kulübe kazandırdıklarının ortada olduğunu vurgulayarak, duruşunun herkes tarafından iyi bilindiğini ifade etti.

“Olağan Genel Kurula Bir Yıl Süre Varken Seçim Sürecine Sokmak Hastalıklı Bir Düşünce”

Yıldırım, Fenerbahçe’nin geleneklerinde olağan genel kurula bir yıldan daha uzun bir süre varken seçim sürecine sokulmadığını belirtti. Ancak Ali Koç ve yönetiminin 2018 yılında kulübü seçim sathi mahalline soktuğunu ve camianın bölünmesine sebep olduğunu ifade etti. Yıldırım, yönetimlere güven oyu almak için genel kurula gitme geleneği olduğunu ve Ali Koç’nun da bu şekilde göreve geldiğini söyledi. Yönetime güvensizlik ve takıma olan güvensizliğin arttığı bir dönemde olağanüstü genel kurula gitmeleri gerektiğini ve güvenlerini tazelemelerini istedi.

“Başkanlık Zenginlik İle Alınan Bir İmtiyaz Değildir”

Aziz Yıldırım, başkanlığın zenginlikle alınan bir imtiyaz olmadığını vurgulayarak, başkanlığın yönetme becerisi, yüksek organizasyon yeteneği ve mevcut kaynaklarla yapılabilecek bir görev olduğunu belirtti. Türk spor tarihinde, parası olmayan ve yüksek yöneticilik becerisiyle büyük sportif başarılar elde eden başkanların örnekleri olduğunu ifade etti. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kimseye muhtaç olmadığını ve olmayacağını söyledi.

“Ali Koç’un Maddi Desteği Fenerbahçe’ye Saygısızlık”

Aziz Yıldırım, Ali Koç’un Fenerbahçe’ye maddi destek sağladığı iddiasının büyük bir yalan olduğunu ve aynı zamanda taraftarlara yapılan büyük bir saygısızlık olduğunu belirtti. Kulüp başkanlarının kulübe yaptığı hibelerin her dönemde olduğunu ancak hiçbir başkanın bu kadar başarısızlığa rağmen buna tutunarak iktidarda kalmaya çalışmadığını ifade etti. Ayrıca sponsorlukların kulübün büyüklüğü ve marka değeriyle birlikte yapıldığını ve başkanların şahsi katkısı olarak değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi.

“Fenerbahçe’nin Hedefi Türkiye Kupası Finali Değildir”

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin hedefinin Türkiye Kupası finali olmadığını ve olamayacağını belirtti. Türkiye Kupası finalinin kazanılmasının kulübün kötü icraatlar için bir kurtuluş ümidi olmadığını söyledi. Ayrıca Fenerbahçe taraftarının kazanılan veya kaybedilen bir Türkiye Kupası organizasyonuyla muhasebe yapmayacak kadar büyük olduğunu ifade etti.

“Olağanüstü Genel Kurula Gitmek ve Güven Tazelemek Gerekir”

Aziz Yıldırım, mevcut yönetimin olağanüstü genel kurula gitmesi ve güven tazelemesi gerektiğini belirterek, zaman kaybetmeden gerekli adımların atılması çağrısında bulundu. Yönetimin takıma, teknik ekibe ve yönetime tam destek verebilmek için genel kurulun güvenoyunu alması gerektiğini ifade etti. Ayrıca geçmişte olduğu gibi yetenekli futbolcuları elde tutmaları ve dünya çapında yıldızları takıma katmalarını önerdi.

“Fenerbahçe Halkındır ve Hep Öyle Kalacaktır”

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hiç kimsenin malı olmadığını ve Fenerbahçe’nin halka ait olduğunu vurgulayarak, kulübe sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Son olarak genel kurul üyelerini kulübün büyük hedeflerine uygun bir şekilde muhasebe yapmaya ve kulübün geleceğine sahip çıkmaya davet etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli