Antalyaspor Başkanı Sabri Gülel, Beşiktaş Maçı Sonrası Hakemlere Sert Eleştiriler Yönetti

Antalyaspor Başkanı Sabri Gülel, Spor Toto Süper Lig'in 33'üncü haftasında Beşiktaş'a 3-1 yenildikleri maçın hakemleri hakkında sert açıklamalarda bulundu. Maçın hakemi Mete Kalkavan ve hakem kadrosuna tepki gösteren Gülel, "Bugün çok üzgünüm Türk futbolu adına. Gerçekten çok merak ediyorum. Yarın nasıl bir onurlu davranış yapacak TFF" dedi.

Antalyaspor Başkanı Sabri Gülel, Beşiktaş Maçı Sonrası Hakemlere Sert Eleştiriler Yönetti

Antalyaspor

Kadro değeri : 28.78 mil. €
Detaylı İncele

Beşiktaş JK

Kadro değeri : 143.45 mil. €
Detaylı İncele
                Süper Lig

Süper Lig

Kadro değeri :
Lig genişliği : 20 Takım Rekor şampiyon : Galatasaray 23 kez
Detaylı İncele

“Mücadelede Katliam Vardı”

Gülel, maçın başından itibaren hakemlerin maçı katletmeye çalıştığını söyleyerek, “İlk dakikadan beri maçı katletmeye çalışan, futbolcularımızı durdurmaya çalışan, tüm uyarılarımıza rağmen maalesef ki bugün bir katliam vardı. Bunu hep beraber gördük” ifadelerini kullandı. Türk futbolunun kurtulması ve kalkınması için bu tür olaylara rağmen çalışacaklarını söyleyen Gülel, futbolcularının üzgün olduğunu ve bazılarının sinirlerini kontrol edemediğini belirtti.

“TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye Sesleniyorum”

Gülel, Türk futbolu için gereken tepkinin verilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Biz Antalyaspor olarak gerekli tepkiyi en ağır şekilde göstereceğiz. Bugün oynadığımız oyuna çok yazık oldu. Türk futboluna yakışan şekilde davranacağız. Yakışan şekilde düzenlenmesi için çalışacağız” dedi. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye de seslenen Gülel, gereken yaptırımların yapılması gerektiğini söyledi.

“Mavileri Yenmeden Beyazları Yenemeyeceğiz”

Başkan Gülel, TFF ve MHK’de art niyet olmadığını düşündüğünü belirterek, “Bugün o mavi tişörtlü arkadaşların iyi niyetli olduğunu, adil olduğunu, ahlaklı olduğunu düşünmüyorum. Biz gördük ki mavileri yenmeden beyazları yenemeyeceğiz. Biz o zaman sahaya 17 kişi çıkalım” diye konuştu. Maçta kimseyle sorun olmadığını belirten Gülel, yarın onurlu bir davranış yapılmasını beklediğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli