Ali Koç’tan Kulüpler Birliği Başkanlığı ve Yabancı Kuralı Açıklaması

Ali Koç’tan Kulüpler Birliği Başkanlığı ve Yabancı Kuralı Açıklaması

Kulüpler Birliği’nin merakla beklenen toplantısı sonrası çarpıcı açıklamalar geldi. Toplantının ardından mevcut başkan Ali Koç, Kulüpler Birliği başkanlığına bir sene daha devam edeceğini belirtti. Bunun yanı sıra yeni yabancı kuralı projesi hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu.

‘Bir Sene Daha Görevime Devam Edeceğim’

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Ali Koç, kulüplerin isteği üzerine görevine bir sene daha devam edeceğini belirtti. Fenerbahçe’nin de başkanı olan Koç, “Kulüpler Birliği’nin teveccühü olarak görevime bir sene daha devam edeceğim.” ifadesini kullandı.

‘Yabancı Kuralı Gündemde: 9+2 mi, 8+3 mü?’

Toplantının önemli gündem maddelerinden biri de yabancı kuralı oldu. Geçmiş günlerde TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin “Bu sene 8+3 kuralı devam edecek” açıklamasına değinen Başkan Ali Koç, bu durum hakkında kendi görüşlerini paylaştı. Koç, “Bu 9+2 nasıl gündemde geldi biz de tam anlamış değiliz. 8+3 konuştuğumuz gibi devam ediyor.” dedi.

‘5 Yıllık Plan Hedefi Gerçekleşmedi’

Koç, yabancı kuralı konusundaki planlarından bahsederken, “Bu sene başaramadığımız konulardan bir tanesi hedefimiz geçen sezonun devre arasına kadar 5 yıllık planı belirleyip, altına imza atıp ondan sonra kış penceresinde başlamak üzere önümüzdeki 5 yıllık transfer çalışmalarını belirlenen yabancı oyuncu kuralına göre yapmaktı, olmadı.” şeklinde konuştu. Ayrıca, federasyondan bu Aralık ayına kadar yabancı kuralının belirlenip, bir daha konuşmamak üzere 5 yıllık rafa kalkması talebinde bulundu.

‘TFF’nin Karşılığı Ne Kadar?’

Koç, yabancı oyuncu konusuyla ilgili olarak da, “Türkiye Cumhuriyeti’ndeki oyuncular, Türk pasaportu olan oyuncular için rica ettik. Kuralı yürürlüğe soktular. Her istediğimiz oluyor mu? Hayır! Taleplere göre TFF elinden geldiği gibi karşılık veriyor.” ifadelerini kullandı.

‘Transfer Gündemi ve Pazarlıklar’

Fenerbahçe’nin transfer gündemiyle ilgili de konuşan Koç, “Aklımızın ucundan geçmeyen isimler dolanıyor. Biz de bazen acaba bizim yerimize başka biri mi pazarlık yapıyor diye merak ediyoruz.” dedi ve transfer süreçleriyle ilgili merak edilenlere yanıt vermiş oldu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli