Adana Demirspor, Enkazdan Kurtarılan Genç Futbolcu Adnan Muhammet Korkut’a Sahip Çıktı

Sancak, Adnan Muhammet Korkut'u Adana'ya davet etti ve genç futbolcuya tesislerde konaklama imkanı sağladı. Başkan Sancak ve ekibi, Korkut'a her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyor. Adnan Muhammet Korkut, Adana Demirspor altyapı takımıyla ilk idmanına da çıktı.

Adana Demirspor, Enkazdan Kurtarılan Genç Futbolcu Adnan Muhammet Korkut’a Sahip Çıktı

Adana Demirspor

Kadro değeri : 43.00 mil. €
Detaylı İncele

Türkiye, 6 Şubat 2023 sabahı meydana gelen 7.7’lik depremle sarsıldı. Deprem 11 ilde yıkıcı etkiler yarattı ve binlerce insan hayatını kaybetti. Tüm spor faaliyetleri bir süre durduruldu ve ülkede bir hafta yas ilan edildi. Ancak, 296. saatte dahi sağ bulunan insanlar olması mucizevi hikayelerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Adnan Muhammet Korkut, Gaziantep’teki evinde depremde yakalandı. Kısa süre önce Eskişehirspor’a transferi gündemdeyken, felaket onun hayallerini de altüst etti. Ancak, 94 saat sonra enkazdan yürüyerek çıkarıldı ve mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başardı.

Eskişehirspor Başkanı Erkan Koca, Adnan Muhammet Korkut’un hikayesiyle duygulandı ve genç futbolcunun hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti. Ancak, TFF 3.Lig’de mücadele eden Eskişehirspor’dan transfer sözü olan Korkut’a Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak da sahip çıktı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli